Rehvivahetus ja rataste tasakaalustamine

Rataste õigeaegne tasakaalustamine tähendab mitte üksnes komfortset sõitu juhi ja reisijate jaoks, vaid ka soodustab sõiduohutust ja vedrustuse detailide kulumise vähendamist.

Sõiduautode rehvivahetus ja remont võib sisaldada mitmeid erinevaid toiminguid, sõltuvalt rehvide seisukorrast ja vajadustest. Siin on mõned levinumad rehvivahetuse ja remondi protseduurid:

01.

Rehvivahetus: Rehvivahetuse käigus vahetatakse auto alla paigaldatud rehvid vastavalt aastaajale ja ilmastikutingimustele. See tähendab, et talverehvid vahetatakse suverehvide vastu ja vastupidi. Rehvivahetuse käigus võib kontrollida ka rehvide kulumist ja rõhku, ning vajadusel teostada tasakaalustamist ja geomeetriat.

02.

Rehvide tasakaalustamine: See aitab tagada, et rehv pöörleks ühtlaselt ja ei tekitaks vibratsiooni või müra sõidu ajal.

03.

Rehvide parandamine: Rehvide parandamine võib hõlmata erinevaid toiminguid, nagu paikade paigaldamist või rehvi sisemise/välise külje taastamine. Kui rehv on väga kulunud või kahjustatud, võib vajalikuks osutuda uue rehvi soetamine ja paigaldamine. Rehvide parandamine on oluline, kuna kahjustatud või vigastatud rehvid võivad põhjustada ohtlikke olukordi sõidu ajal ning halvendada sõiduki ohutust ja juhitavust. Seetõttu on oluline rehve regulaarselt kontrollida ning vajadusel parandada või välja vahetada.

Kokkuvõttes hõlmab sõiduautode rehvivahetus ja remont mitmeid erinevaid toiminguid, mille eesmärk on tagada rehvide optimaalne seisukord ning sõiduki ohutu ja stabiilne liikumine teel.