Skip to content

Rehvivahetus ja rataste tasakaalustamine

Rataste õigeaegne tasakaalustamine tähendab mitte üksnes komfortset sõitu juhi ja reisijate jaoks, vaid ka soodustab sõiduohutust ja vedrustuse detailide kulumise vähendamist.

""
1
Nimi
Telefon
Kommentaarid
0 /
Previous
Next

Tasakaalustamata ratastega sõit kauem kui kolme kuu jooksul, võib põhjustada uue amortisaatori riket ning roolivarraste ja pukside kasutusaja lühenemist.

Tasakaalustamine vähendab rataste vibreerimist ning soodustab sujuvat liikumist. See aitab kaasa paremale rataste haakumisele teega ning seega mõjub positiivselt auto dünaamikale ja juhtimisele, peale selle, vähendab see rehvide kulumist. Sõltumata sellest, kuivõrd korralikult oli tasakaalustamine läbi viidud, mõni aja pärast lähevad rattad korrast välja. See aeg sõltub paljudest teguritest: teepinna kvaliteedist, liikluskiirusest, vedrustuse seisundist, rehvide kvaliteedist. Keskmiselt tasakaalustamist peab tegema iga 10 000 km järel.

NB!

Tasakaalustamist tuleks teha regulaarselt.

Tasakaalust välja viib rattaid rehvide kulumine või näiteks velgede deformatsioon (auku sattumisel). Rattaid tuleb tasakaalustada iga kord pärast rehvide pealepanekut ja vähemalt kord aastas aastaringsete rehvide korral.