Skip to content

Konditsioneeri kontroll, remont ja täitmine

Juhtub, et palaval ilmal kiirustame rooli taha lootes, et konditsioneer aitab suvekuumusest päästa. Kuid sageli mõnusa jaheduse asemel tunneme me vastikut lõhna, siis avame akna ja kuum õhk puhub sisse.

""
1
Nimi
Telefon
Kommentaarid
0 /
Previous
Next

See juhtub üsna sagedasti sellel põhjusel, et kliimaseadmele pole hooldust tehtud. Võib-olla kedagi solvab järgmine väide, aga ebameeldiva lõhna põhjuseks on inimesed ise.

Lõhna tekitavad konditsioneeri alumiiniumi pinnal olevad bakterid. Bakterite tekkimise põhjuseks on aga tolm, sigaretituhk, suitsuotsad, toidujäägid ja ka rikkis vee ärajuhtimise süsteem.

Kui kondensaadi ärajuhtimise süsteem on korras, kliima töötamise ajal kuivatist peab tilgub vett.

Kuidas siis saada lahti halbadest lõhnadest? Esiteks, tegutsege nii pea kui võimalik. Erikauplustes müüakse autokosmeetikat – vahendeid, mis hävitavad halva lõhna tekitajaid ehk mikroorganisme. Ka autohoolduses aidatakse teid halvast lõhnast lahti saada. Kui probleem on juba süvenenud, lihtsad meetmed ei aita. Sel juhul peab kliimaseadet lahti võtma ja desinfitseerima kloorilahusega. Raskemal juhul ei aita isegi kloor. Ainus, mis jääb, on kliimaseadme vahetamine, mis kahjuks pole odav ega lihtne.

NB!

On palju mõistlikum ja soodsam hoida auto salongi puhtana, loobuda suitsetamisest autos ja jälgida seda, et toidujäägid oleksid ära visatud.